Informācija / Eiropas Ceļu satiksmes drošības harta

Rīgas domes Satiksmes departaments sadarbībā ar Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorātu, Ceļu Satiksmes drošības direkciju un autoklubu LAMB rīkoja diskusiju par Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartu.

Pašreizējā Eiropas Ceļu satiksmes drošības hartas fāze, kas ietver laika posmu no 2013.-2016.gadam un ir vērsta uz informētības paaugstināšanu par sabiedrības apņemšanos satiksmes dalībnieku ceļu drošības paaugstināšanā  ar fokusu uz neaizsargātajiem ceļu lietotājiem, īpaši - jauniešiem. 

Kā liecina statistikas dati Eiropā, galvenais nāves cēlonis jauniešiem līdz 24 gadiem ir ceļu satiksmes negadījumos gūtās traumas. Nepieciešams aktualizēt jautājumu par jauniešu izglītošanu ceļu satiksmes drošības jautājumos. Jaunieši ir iesācēji automašīnu un motociklu vadīšanā, pārlieku pašpārliecināti bez pieredzes un prasmēm, arī satiksmes noteikumu nezināšana pakļauj ceļu satiksmes negadījumu riskam. Ņemot vērā, ka Latvijā sākušās skolēnu un studentu vasaras brīvdienas, šis jautājums ir īpaši aktuāls. 

Hartu ir parakstījuši un atbalstījuši vairāk nekā 2000 dalībnieki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. No Latvijas Hartu parakstījušas vairāk nekā 35 dažādu veidu organizācijas.

Diskusijā ar prezentācijām uzstājās:

Ceļu satiksmes drošības situācija Latvijā. Aldis Lāma, Ceļu satiksmes drošības direkcija.
Jaunieši pie stūres: vai pēdējais brauciens? Normunds Krapsis, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvalde. 
Satiksmes drošība: Autokluba LAMB aktivitātes 2015. Juris Zvirbulis, Latvijas automotobiedrība. 
Jauniešu kā ceļu satiksmes dalībnieku izglītošana. Jānis Aizpors, Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis.
Ceļu infrastruktūras uzlabojumi ceļu drošības paaugstināšanai. Māris Zaļaiskalns a/s „Latvijas valsts ceļi” Satiksmes organizācijas pārvalde. 
Satiksmes drošības problēmas Rīgā. Edmunds Valpēters, Rīgas domes Satiksmes departaments.
Ceļu infrastruktūras un neaizsargāto satiksmes dalībnieku drošības paaugstināšanas jautājumi Jelgavas pilsētā. Gints Reinsons, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”. 

 

Citi jaunumi