Ziņas medijiem

Rīgā turpmāk pēc ielu pārbūves trīs gadus nedrīkstēs uzlauzt segumu

Ir stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 106 “Rīgas domes transporta būvju aizsardzības noteikumi”, kas paredz stingrākas prasības pilsētas ielu seguma atjaunošanai, veicot darbus uz transporta būvēm.

Grozījumi paredz, ka pēc transporta būves izbūves, pārbūves vai atjaunošanas darbu pabeigšanas, trīs kalendāro gadu laikā nav pieļaujama atkārtota asfaltbetona seguma uzlaušana. Tāpat noteiktas stingrākas prasības attiecībā uz brauktuvju seguma atjaunošanu pēc lauzumu darbu veikšanas. Ja līdz šim segums tika atjaunots tikai būvbedres vai tranšejas platumā, tagad grozījumi saistošajos noteikumos paredz, ka transporta būvēm, kurām seguma izbūve, pārbūve vai atjaunošana veikta pēdējo astoņu kalendāro gadu laikā, segums būs segums būs jāatjauno ievērojami lielākā platībā nekā līdz šim.

 “Pieņemtie noteikumi uzlabos ielas seguma kvalitāti, līdzenumu un ilgmūžību pēc lauzumu darbu veikšanas. Remontdarbu laikā transporta līdzekļu vadītājiem jārēķinās, ka remontdarbi var prasīt ilgāku laiku, kā arī būtiskākus satiksmes ierobežojumus,” norāda Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Grozījumi noteikumos pieņemti, jo zem Rīgas pilsētas transporta būvēm atrodas neskaitāms daudzums inženierkomunikāciju, kurām ikdienā tiek veikti dažāda apjoma remontdarbi,  kas saistīti ar seguma uzlaušanu. Līdz šim veicot lauzumu seguma atjaunošanu, kas ir būvbedres vai tranšejas platumā, netika nodrošināta seguma kvalitāte ilgtermiņā.

Papildu informācija Satiksmes departamenta mājas lapā:

 http://rdsd.lv/pakalpojumi/segumu-atjaunosana-pec-darbu-veiksanas-no-2017gada-15marta

 

Informāciju sagatavoja:

Una Ahuna-Ozola, Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste

Tālr. 67012703; 29584470

Citi jaunumi