Remontdarbi 2019 / Būvdarbi 2019

Remontdarbi Rīgas centra ielās


Rīgas domes Satiksmes departaments 2019.gada būvsezonā jaunu ielu izbūvē, pārbūvē, seguma atjaunošanā un luksoforu objektu būvniecībā plāno ieguldīt 32 miljonus eiro. Tāpat šogad turpināsies un tiks uzsākta arī jaunu ES līdzfinansēto objektu būvniecība, ieguldot vairāk nekā 183 miljonus eiro.

Būvdarbi turpinās ES līdzfinansētajos objektos - Salu tilta kompleksa pārbūves 2.kārtā un uz Augusta Deglava satiksmes pārvada. Savukārt gada otrajā pusē pakāpeniski tiks uzsākta satiksmes pārvada pār dzelzceļa sliežu ceļiem “Rīga - Skulte” pievadceļiem 1.kārtas izbūve, Jāņa Čakstes gatves izbūve no Vienības gatves līdz Ziepniekkalna ielai (Dienvidu tilta 4.kārta), Austrumu maģistrāles posma “Ieriķu ielas – Vietalvas ielas” izbūve, kā arī lietus ūdens kanalizācijas kolektora no Pērnavas ielas līdz Lāčplēša ielai izbūve un satiksmes organizācijas uzlabošanas pasākumi Daugavas stadionam piegulošajā teritorijā.

Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma atsākušies būvdarbi luksoforu objektos -  Torņakalna un Ojāra Vācieša ielu krustojumā, Nīcgales ielā 2, Miera un Tallinas ielu krustojumā, Augusta Deglava ielā pie krustojuma ar Lapsu ielu, Kurzemes prospekta un Slokas ielu krustojumā, Prūšu un Rušonu ielu krustojumā, Maskavas ielā pie sabiedriskā transporta pieturvietas “Tīrumi”. Būvdarbi atsākušies arī Eiženijas ielā posmā no Dzirciema ielas līdz Ķiršu ielai un jaunas ielas izbūvē no Lubānas ielas līdz Rīgas pilsētas robežai ar pieslēgumu Garai ielai un SIA “Izoterms” piebraucamajam ceļam Stopiņu novadā. Aprīļa beigās – Lubānas ielas rotācijas aplī.

Arīlī uzsākta Vanšu tilta kāpņu pārbūve un seguma atjaunošana Krasta ielā posmā no Salu tilta līdz Ogres ielai. Savukārt, maija sākumā tiks uzsākta satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūve.

Seguma atjaunošana Bruņinieku ielā, Sporta ielā, Marijas ielā un Aleksandra Čaka ielā tiks uzsākta pēc tam, kad darbus būs beiguši inženierkomunikāciju turētāji.

Tāpat šobrīd tiek gatavota iepirkumu dokumentācija un pēc iepirkuma procedūras noslēgšanās tiks uzsākti pārbūves darbi Krimuldas ielā, Dandāles ielā, uzsākta lietus ūdens kanalizācijas sistēmas pārbūve Akāciju ielā un caurtekas izbūve Zolitūdes ielā pie Akāciju ielas, kā arī jaunas ar luksoforu regulējamas gājēju pārejas izbūve Mūkusalas ielā pie rotācijas apļa (pie TC “Maxima). Šajā būvsezonā plānots uzsākt Krasta ielas veloceļa izbūvi un veloceļa Centrs - Ķengarags - Rumbula- Dārziņi posma no Dienvidu tilta līdz Ķengaraga ielai izbūvi.

Papildus tam, aprīlī plānots atkārtoti izsludināt iepirkumu par labiekārtojuma elementu uzstādīšanu ielās, kur iepriekšējos gados veikta segumu atjaunošana. Šī projekta ietvaros paredzēts uzstādīt 68 jaunus četru sekciju velostatīvus, 48 solus un iestādīt 31 jaunu koku.

Citi jaunumi