Ziņas medijiem

Eksperti: Augusta Deglava ielas satiksmes pārvads ir drošs ekspluatācijai

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka būvprojekta “Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve” autors SIA “Inženierbūve” jau pagājušajā nedēļā ir veicis būves tehnisko apsekošanu.

Veicot nepieciešamos mērījumus un aprēķinus, autors SIA “Inženierbūve” tehniskās apsekošanas ziņojumā norāda, ka nesošajām konstrukcijām nav vērojamas balstu nosvēršanās, nosēšanās vai citas deformācijas, kas liecinātu par būves vispārējās noturības pazemināšanos. Būvprojekta autors ir atzinis, ka ierobežojot transporta līdzekļu satiksmes slodzi līdz 30t - objekts ir drošs ekspluatācijai.

Papildus tam, Satiksmes departaments ir uzdevis projekta autoram veikt regulāru Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada apsekošanu un novērot vai netiek konstatētas balstu nosvēršanās, nosēšanās vai citas deformācijas.

Tāpat, Satiksmes departamenta speciālisti sadarbojoties ar Būvniecības valsts kontroles biroja un Rīgas pilsētas būvvaldes atbildīgajiem speciālistiem, ir izstrādājuši būves ekspertīzes uzdevumu, uz kura pamata sertificēts, neatkarīgs eksperts veiks būves apsekošanu, nepieciešamos mērījumus un esošā būvprojekta risinājumu pārbaudi. Pēc eksperta atzinuma saņemšanas atbildīgās institūcijas pieņems lēmumu par tālāko rīcību.

 

Informāciju sagatavoja:
Una Ahuna-Ozola, Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste
Tālr. 67012703; 29584470

Citi jaunumi