Ziņas medijiem

Imantā un Skanstē ieviesīs ātruma ierobežojuma zonas

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka šonedēļ Rīgā, Imantas un Skanstes apkaimēs, uzsāks satiksmes mierināšanas pasākumu ieviešanu. Imantas apkaimē ieviesīs 20 km/h ātruma ierobežojuma zonu, savukārt Skanstē – 30 km/h zonu.

Imantā ātruma ierobežojuma 20 km/h zonu ieviesīs teritorijā starp Jūrmalas gatvi, Slokas ielu un Kurzemes prospektu. Savukārt Skanstē ātruma ierobežojuma 30 km/h zonu ieviesīs teritorijā starp Skanstes, Zirņu, Vesetas un Sporta ielu. Aicinām transportlīdzekļu vadītājus būt vērīgiem un ņemt vērā jaunās satiksmes organizācijas izmaiņas.

Ātruma ierobežojuma 30 km/h zonas ievieš, ņemot vērā vairākus satiksmes drošību ietekmējošus faktorus. Piemēram, ielu pārblīvētību ar stāvošu transportu, brauktuvju un ietvju platumu, izglītības iestāžu esamību, krustojumu un līkumu pārredzamību, transportlīdzekļu, gājēju un velosipēdistu intensitāti, kā arī citus aspektus.

Ātruma ierobežojuma 30 km/h zonas Rīgas apkaimēs pakāpeniski ievieš no 2020. gada, kad šādu zonu ierīkoja Āgenskalna apkaimē. Grīziņkalna apkaimē un divās vietās Klusā centra apkaimē ātruma ierobežojuma zonu ieviesa 2021. gadā, savukārt Čiekurkalna apkaimē tas tika izdarīts pērn.

Šogad ierobežojumi jau ieviesti Upesciema ielas posmā no Rīgas robežas līdz Berģu ielai, teritorijā starp Buļļu ielu, Saulgožu ielu (iekaitot), Slokas un Dzirciema ielu, Sarkandaugavā, kā arī Centrā. Tāpat ātruma ierobežojuma 30 km/h zonu šogad ieviesa divās teritorijās Āgenskalnā: 1) teritorijā starp Kalnciema, Margrietas, Mazās Nometņu, Nometņu, Lapu un Melnsila ielas; 2) teritorijā starp Kalnciema, Margrietas, Mazās Nometņu, Mārupes, Liepājas ielas un dzelzceļu. Arī turpmāk dažādās Rīgas apkaimēs turpinās ieviest ātruma ierobežojuma 30 km/h zonas.

Ātruma ierobežojuma 20 km/h zona Imantā

Ātruma ierobežojuma 30 km/h zona Skanstē

Citi jaunumi