Ziņas medijiem

Rīgā turpinās grants ielu seguma uzlabošana

Rīgā turpinās vasaras sākumā uzsāktie grants ielu seguma uzlabošanas darbi. Šogad 80 Rīgas grantētajās ielās plānots uzlabot segumu, veicot dubultās virsmas apstrādi. Grants ielās segumu sakārtos teju 100 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Šobrīd darbi pabeigti 38 ielās.

Šobrīd darbi ir pabeigti desmit Kurzemes rajona ielās, sešās Vidzemes priekšpilsētas ielās, divās Zemgales priekšpilsētas ielās un divdesmit Ziemeļu rajona ielās. Šonedēļ grants ielu seguma uzlabošanas darbi sākti Latgales priekšpilsētā, kur tos plānots veikt 11 ielās. Dubultās virsmas apstrādi šonedēļ veic Dārziņu 11. līnijā, Dārziņu 8. līnijā, Sakņu ielā un citviet.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes infrastruktūras un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis norāda: “Iedzīvotāji Rīgas apkaimēs, piemēram, Dārziņos, Bieriņos un citur ļoti novērtē mūsu pirms diviem gadiem sākto iniciatīvu – Rīgas grantētās ielas noklāt ar speciālu segumu, kas ir savā ziņā līdzvērtīgs asfaltam, un būtiski uzlabo dzīves kvalitāti apkaimē, kur pēc ielas sakārtošanas ir mazāk putekļu, ir ērtāka braukšana. Gadu no gada apjomus, kādos grantētās ielas tiek sakārtotas, mēs kāpinām, un uzskatu, ka šī apkaimju ielu sakārtošanas programma noteikti jāturpina arī nākamajā būvsezonā.”

Grants ielu seguma uzlabošanai izmanto dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju. Virsmas apstrādi veic ar bitumena emulsiju un galvenais ieguvums ir putekļu samazināšana un ceļa kvalitātes uzlabošana. Pirms virsmas apstrādes veikšanas norit ielu pamatnes sagatavošana un komunikācijas aku izcelšana brauktuves līmenī, kurai seko bitumena emulsijas ieklāšana.

Visus ielu posmus, kur gaidāmi seguma uzlabošanas darbi, iespējams aplūkot pašvaldības mājaslapā publicētajās digitālajās kartē:

Remontdarbu saraksts var nedaudz mainīties, ņemot vērā saskaņošanas procesu ar komunikāciju turētājiem, kā arī citus neparedzētus apstākļus.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Ārējas komunikācijas nodaļas 

Citi jaunumi