Ziņas medijiem

Pļavniekos un Zolitūdē ierīkos jaunas sabiedriskā transporta joslas

Ārtelpas un mobilitātes departaments informē, ka no 31. augusta uzsākts darbs pie jaunu sabiedriskā transporta joslu ieviešanas Pļavnieku apkaimē. Savukārt Zolitūdē, Zolitūdes ielā, darbs pie sabiedriskā transporta joslas ieviešanas sāksies nākamās nedēļas sākumā. Departaments satiksmes organizācijas izmaiņas veic, lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību un mazinātu kavējuma laikus maršrutos.

Pļavnieku apkaimē, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta joslas nepārtrauktību, satiksmes organizācijas izmaiņas veiks vairākās ielās. Sabiedriskā transporta joslu ierīkos Lubānas ielas posmā pirms Andreja Saharova ielas (virzienā no Dienvidu tilta), tādējādi nodrošinot, ka sabiedriskais transports bez aizkavēšanās varēs nogriezties uz A. Saharova ielu. Tālāk josla virzīsies pa A. Saharova ielas posmu no Lubānas ielas līdz Jasmuižas ielai. Tāpat sabiedriskā transporta joslu ierīkos Katlakalna ielas posmā pirms Lubānas ielas.

Lai ieviestās satiksmes organizācijas izmaiņas būtu drošas un neradītu konfliktsituācijas, pārējiem transportlīdzekļiem Lubānas ielas posmā pirms A. Saharova ielas liegs kreiso pagriezienu. Tāpat, lai nodrošinātu labāku satiksmes plūsmas caurlaidību, Lubānas ielas un Ilūkstes ielas krustojumā liegs kreisā pagrieziena veikšanu no Ilūkstes ielas uz Lubānas ielu. Šādā veidā, pārprogrammējot arī luksofora darbību, virzienā uz Dienvidu tiltu tiks nodrošināta lielāka satiksmes plūsmas caurlaidība gan pa Lubānas ielu, gan veicot pagriezienu tilta virzienā no Ilūkstes ielas uz Lubānas ielu. Pārprogrammējot luksofora darbību, tiks dots lielāks laika periods virzienā no Dienvidu tilta, atļaujot veikt kreiso pagriezienu no Lubānas ielas uz Ilūkstes ielu.

Savukārt no pirmdienas, 4. septembra, sabiedriskā transporta joslas ierīkošanu sāks Zolitūdes apkaimē. Sabiedriskā transporta joslu ierīkos Zolitūdes ielas posmā no Gramzdas ielas līdz dzelzceļa pārbrauktuvei (virzienā uz pārbrauktuvi).

Departaments norāda, ka sabiedriskā transporta joslu ierīkošanu veic pa posmiem un darbu pabeigšana varētu aizņemt līdz pat divām nedēļām, jo ceļa horizontālo apzīmējumu uzklāšanai ir nepieciešami atbilstoši laikapstākļi.

Aicinām transportlīdzekļu vadītājiem būt vērīgiem un pievērst uzmanību satiksmes organizācijas izmaiņām.

 

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa

Citi jaunumi