Ziņas medijiem

Rīgā sākta sniega izvešana; turpinās darbs pie pieturvietu attīrīšanas

Pēc ilgstošas snigšanas Rīgā turpinās ielu tīrīšana. Naktī uz piektdienu sāktā sniega izvešana, kopumā izvedot 1 534 m3 sniega. Nedēļas nogalē, nakts stundās sniega izvešana turpināsies. Šobrīd turpinās pieturvietu, pirmās un otrās kategorijas ielu tīrīšana, kā arī ir plānots sākt trešās kategorijas ielu tīrīšanu. No plkst. 2.30 sākta ietvju tīrīšana un kaisīšana, kur iesaistītas 45 tehnikas vienības un astoņas brigādes, kas Vecrīgas ietves attīra, veicot darbu ar rokām.

Naktī uz piektdienu pilsētā sākta sniega izvešana, izvedot sniegu no pieturvietu zonām Dzirciema, Slokas, Kalnciema ielā un Jūrmalas gatvē, kā arī no Vecrīgas, Doma laukuma un citām vietām. Nedēļas nogalē, nakts stundās sniega izvešana turpināsies. Ielu un ietvju uzturēšanā iesaistīti visi pašvaldības dienesti un pieejamā tehnika, tomēr, lai atvieglotu ielu tīrīšanu un mazinātu iespējamos sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti maksimāli izmantot sabiedrisko transportu.

Uzturētāji Rīgas ielas tīra prioritārā secībā. Vispirms tiek tīrītas maģistrālās ielas, ielas, kurās kursē sabiedriskais transports, tilti un pārvadi, un notiek veloinfrastruktūras tīrīšana. Pēc tam tiek tīrītas mazākas nozīmes jeb apkaimju ielas. Stiprās un ilgstošās snigšanas dēļa mazākas nozīmes ielu tīrīšana sākta tikai kritiskākajās vietās, jo prioritāri ir nodrošināt sabiedriskā transporta kustību.

Arī šajā ziemas sezonā ielu braucamo daļu tīrīšanu nodrošina pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Ziemas uzturēšanas darbus veic 65 tehnikas vienības no kurām 34 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

Rīga šajā ziemas sezonā turpinās pērn iesākto pāreju uz pašvaldības veiktu ielām piegulošo ietvju mehanizētu tīrīšanu. Šoziem pašvaldība turpina kopt ietves Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, un tīra pašvaldības ietves pie maģistrālajām un noslogotākajām pilsētas ielām. Lai uzzinātu, vai šogad jāturpina īpašumam piegulošās ietves uzturēšanas darbi pašiem, vai to dara pašvaldība, iedzīvotāji aicināt ielūkoties mājaslapā riga.lv/ziema, kur kartē iespējams uzzināt, kuru ietvju ziemas uzturēšanu nodrošina pašvaldība.

Iedzīvotājiem jāatceras, ka pašvaldība veic ietvju attīrīšanu 1,5 metru platumā, nevis visā ietves platumā. Tāpat iedzīvotājiem jārēķinās, ka ietves tiek tīrītas pakāpeniski nevis visas vienlaicīgi. Ietvju tīrīšanas darbiem var sekot kartē riga.lv/ziema. Ietvju kaisīšanai tiek izmantots smilts un sāls maisījums, kurā sāls daudzums nepārsniedz 20% no kopējā apjoma. Namīpašniekiem pašvaldība piedāvā bez maksas saņemt 50 kg smilts ietvju kaisīšanai.

Šogad kopjamo ietvju kopējais ir garums 1042 kilometri, un kopšanu nodrošina 51 tehnikas vienība.

Par nenotīrītām ietvēm iedzīvotāji varēs ziņot Rīgas pašvaldības policijai (RPP) pa tālruni 110, iesniedzot pieteikumu RPP aplikācijā, kā arī aizpildot pieteikumu.

Par nenotīrītām ielām, veloceļiem, gājēju pārejām, sabiedriskā transporta pieturvietām iedzīvotāji aicināti ziņot Satiksmes vadības centram pa tālruni 80003600, rakstot uz rdsvc@riga.lv vai iesniedzot pieteikumu.

 

 

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļa

Citi jaunumi