Ziņas medijiem

Pēc ziemas sezonas sakopta aptuveni piektā daļa Rīgas brauktuvju

Līdz 14. martam Rīgā sakopts 271 km ielu brauktuvju, kas ir apmēram piektdaļa no visas tīrāmās brauktuvju platības. Savukārt ietves notīrītas 63 km garumā, kopumā savācot 6,9 m3 smilšu.

Kopš marta sākuma pilsētas ielās pakāpeniski veic ietvju un brauktuvju sakopšanu pēc ziemas sezonas. Uzkopšana norit dienas laikā, kad gaisa temperatūra ir iesilusi un piemērota darbu veikšanai.

Patlaban jau ir veikta pirmreizējā sakopšana ielu sadalošajās zonās (zaļajās zonās) un sākta to regulāra tīrīšana – trīs reizes nedēļā. Tāpat regulārā uzkopšana sākta vairākās ielās, kurās pēc ziemas sezonas veikta pirmreizēja smilšu savākšana, piemēram, Jūrmalas gatvē, Ganību dambī, Avotu ielā, Lidoņu ielā, Bukaišu ielā, Kurzemes prospektā, Voleru ielā un citviet, kā arī ir iztīrīti lietus ūdens pieņēmēji, lai pēc pirmajiem lietiem ielas neapplūstu.

Šonedēļ turpinās darbs pie pirmreizējas pirmās un otrās uzturēšanas kategorijas ielu sakopšanas, kā arī sabiedriskā transporta pieturvietu, velojoslu un drošības saliņu pirmreizēja tīrīšana. No nākamās nedēļas, atbilstošu laikapstākļu gadījumā, pakāpeniski sāks pilsētas tiltu un pārvadu sakopšanu. Nākamnedēļ smilšu savākšanu plānots veikt uz Vanšu tilta, Dienvidu tilta, Dzirciema ielā, Skanstes ielā, Abrenes ielas posmos, Aizsaules ielā un citviet.

Aprīlī pirmreizēju smilšu savākšanu organizēs apkaimes ielās, kurās gar ielu malām stāvēšanai novietoti transportlīdzekļi. Tas nozīmē, ka spēkā būs īslaicīgi apstāšanas un stāvēšanas liegumi, kurus pašvaldība aicina ievērot, lai uzkopšana noritētu raitāk. Plašāka informācija par gaidāmajiem ierobežojumiem un ielām sekos tuvākajā laikā.

Tostarp pavasara tīrīšanas darbi SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajos dārzos un parkos tuvojas noslēgumam. Darbi parkos tika uzsākti tūlīt pēc sniega nokušanas. No ziemā izkaisītajiem pretslīdes materiāliem – šķembiņām un smiltīm – attīrītas gandrīz visas teritorijas, bet vēl šajā nedēļā tiks sakopti celiņi Esplanādē, Ziedoņdārzā, kā arī Lielajos kapos. Savāktais pretslīdes materiāls netiek izmests, bet gan izmantots atkārtoti, piemēram, uzņēmuma “Rīgas meži” teritoriju celiņu atjaunošanā un seguma stiprināšanā.

Atgādinām arī, ka namsaimnieki visā pilsētā aicināti neaizmirst par pagalmos, uz iebraucamajiem ceļiem, privāto teritoriju celiņiem, kāpnēm u.tml. ziemā izkaisīto smilšu savākšanu.

Aizvadītajā ziemas sezonā pilsēta piegulošo teritoriju apsaimniekotājiem bez maksas nodrošināja pretslīdes kaisāmo materiālu (smilti) cietā seguma gājēju ietvju kopšanai, kopā izsniedzot 2023 maisus, kas ir 50,58 tonnas smilšu.

Marta sākumā uzsāktā pirmreizējā brauktuvju uzkopšana pašvaldībai izmaksājusi 184,4 tūkstošus eiro, savukārt 2023. gada sezonā smiltis novāktas – 1402 km garumā un izmaksas veidoja 996,8 tūkstoši eiro. Ietvju uzkopšanai šogad varētu tikt iztērēti 186,8 tūkstoši eiro.

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa

 

Citi jaunumi