Ziņas medijiem

Rīgā pēc spēcīgajām lietusgāzēm strādās 11 ūdens atsūknēšanas tehnikas vienības

Pirmdien pēc spēcīgajām lietusgāzēm Rīgā strādās vienpadsmit ūdens atsūknēšanas tehnikas vienības. Tehnika izbrauks uz vietām, kur peļķu dēļ transportlīdzekļu satiksme būs apgrūtinoša. Par applūdušām ielu brauktuvēm pašvaldība aicina ziņot Rīgas domes Satiksmes vadības centram uz bezmaksas informatīvo tālruni 80003600.

Pie apjomīga un vienlaicīga nokrišņu daudzuma notekūdeņu sistēma uzreiz nevar novadīt visu ūdens apjomu, tas aizplūst pakāpeniski, informē Ārtelpas un mobilitātes departaments. Patlaban tiek gatavota specializētā tehnika - hidrodinamiskās mašīnas, lai uzreiz pēc lietusgāzēm tās dotos pilsētas ielās un nosūknētu uz brauktuvēm sakrājušos lietus ūdeni vietās, kur tas pats neaizplūst. Savukārt ielu uzturēšanas speciālisti pārbaudīs, vai nav nosprostotas kanalizācijas akas, un nepieciešamības gadījumā tās attīrīs, lai sistēma varētu novadīt lieko ūdens apjomu.

Spēcīgu lietusgāžu laikā Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma vai tā vēl nav atjaunota. Jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek pārbūvētas. Ikdienā tiek veikts preventīvs darbs, pārbaudot gan sūkņu stacijas, gan kolektorus, lai nodrošinātu to nepārtrauktu darbību lietusgāžu laikā.

Spēcīgu lietusgāžu laikā mēdz izveidoties peļķes tādās vietās kā, piemēram, Viestura prospekts, Kartupeļu un Mālu ielas krustojums, atsevišķās ielās Bolderājā un Čiekurkalnā un citviet.

 

Autors: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa

 

Citi jaunumi