Ziņas medijiem

Rīgā šovasar uzlabos segumu 90 grantētajās ielās

Rīgā sākti grants ielu seguma uzlabošanas darbi un šonedēļ tie noslēdzas pirmajos trīs ielu posmos, informē Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments. Darbi noslēgušies Sužu apkaimē un tālāk tupināsies Jaunciema apkaimē. Kopumā segumu šogad plānots atjaunot 90 ielās ar grants segumu, no pašvaldības budžeta tam atvēlot ap trim miljoniem eiro.

Šajā vasarā brauktuvju segumu ar dubultās virsmas apstrādi uzlabos 90 ielās ar grants segumu, sakārtojot tās teju 96 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Virsmas apstrādi veic ar bitumena emulsiju un galvenais ieguvums ir putekļu samazināšana un ceļa kvalitātes uzlabošana. Pirms virsmas apstrādes veikšanas norit ielu pamatnes sagatavošana un komunikāciju aku izcelšana brauktuves līmenī, kurai seko bitumena emulsijas ieklāšana.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes priekšsēdētājs: “Trešo gadu mēs konsekventi turpinām tā dēvēto grants ielu sakārtošanas programmu – ar speciālo segumu, tādējādi būtiski uzlabojot dzīves kvalitāti Rīgas apkaimēs. Iedzīvotāji ļoti novērtē, ka pēc speciālā seguma ieklāšanas apkaimē ir tīrāks gaiss un mazāk putekļu.”

Kopš 2021. gada pašvaldība pakāpeniski palielina grants ielu skaitu, kurās vasaras sezonā veic seguma nomaiņu. Šogad dubultās virsmas apstrādi veiks 90 ielās ar grants segumu, savukārt pērn tās bija 80 ielas, 2022. gadā – 32 ielas, bet 2021. gadā – 18 ielas.

Iela ar vislielāko remontdarbu platību ir Vakarbuļļu iela posmā no Vakarbuļļu ielas Nr.2 līdz Vakarbuļļu ielai Nr. 42 – 3,5 tūkstoši kvadrātmetru, bet iela ar vismazāko remontdarbu platību ir Kapļu iela posmā no Lielās ielas līdz Kapļu ielai Nr. 5 – 232 kvadrātmetri.

Seguma nomaiņas darbi plānoti 33 Latgales priekšpilsētas ielās, 22 Vidzemes priekšpilsētas ielās, 16 Kurzemes rajona ielās, desmit Ziemeļu rajona ielās un deviņās Zemgales priekšpilsētas ielās. Visus ielu posmus, kur gaidāmi seguma uzlabošanas darbi, iespējams aplūkot pašvaldības mājaslapā publicētajā sarakstā un digitālajā kartē:

Plānots, ka darbi ilgs visu būvsezonu līdz pat rudenim, ja laikapstākļi būs labvēlīgi.

* Remontdarbu saraksts var nedaudz mainīties, ņemot vērā saskaņošanas procesu ar komunikāciju turētājiem, kā arī citus neparedzētus apstākļus.

Autors: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa

 

Citi jaunumi