Ziņas medijiem

Noslēgusies laiduma konstrukcijas uzbīdīšana satiksmes pārvadam no Tvaika ielas uz Kundziņsalu

Trešdien, 2. aprīlī, satiksmes pārvadā no Tvaika ielas uz Kundziņsalu noslēdzās pērn decembrī sāktā centrālā tērauda laiduma konstrukcijas uzbīdīšana pār Sarkandaugavu. Klātienē pārvada konstrukcijas uzbīdīšanu, kas fiziski savieno abus Sarkandaugavas krastus, vēroja Rīgas domes, Ārtelpas un mobilitātes departamenta, Rīgas Brīvostas pārvaldes, pilnsabiedrības "RK link" un mediju pārstāvji. Būvobjektā šobrīd turpinās arī visu astoņu estakāžu būvniecība. Pārvada izbūvi plānots pabeigt 2026. gada pirmajā pusē.

“Kundziņsalas tilts ir ļoti nozīmīga sastāvdaļa Rīgas iekšējā apvedceļā, ko būvējam, lai mūsu galvaspilsētā harmoniski līdzās pastāvētu gan dzīvošanai ērta vide rīdziniekiem, gan pilsētā varētu pilnvērtīgi darboties osta un attīstīties rūpnieciskās teritorijas. Šī projekta turpinājums ir Dienvidu tilta 4. kārta, kuras būvniecība rit pilnā sparā. Tā ir bijusi mūsu stingra apņemšanās Rīgas iekšējo apvedceļu uzbūvēt un šo apņemšanos konsekventi esam pildījuši,” pauda Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

Centrālā tērauda laiduma uzbīdīšanas process pāri Sarkandaugavai sākās pērnā gada decembrī, pēc starpbalstu izbūves. Sarkandaugavas krastā tika samontēta pārvada laiduma konstrukcija, kuru četru mēnešu garumā, pa posmiem, virzīja pāri ūdens zonai. Atbilstoši būvdarbu tehnoloģijai, uzbīdīšana tika apturēta aptuveni 80cm pirms pilnīgas abu krastu savienošanas, lai tālāk veiktu laiduma konstrukcijas nolaišanas darbus un apvienotu laidumu ar balstiem. Pēc šī etapa tiks uzsākta paliekošo veidņu montāža un brauktuves plātnes izbūves darbi.

“Metāla laiduma konstrukcijas uzbīde un abu krastu savienošana ir būtisks tehnoloģisks posms pārvada izbūvē. Šis etaps no būvnieka prasa augstu precizitāti, rūpīgu koordināciju un inženiertehnisko kompetenci, jo darbi norit sarežģītā vidē – virs ūdens, šķērsojot inženierkomunikācijas, krasta nostiprinājumus. Šis brīdis ir tehniski un simboliski nozīmīgs – esam spēruši būtisku soli tuvāk Kundziņsalas integrācijai Rīgas transporta tīklā. Ar šo posmu mēs fiziski un tehniski esam savienojuši abus krastus, nodrošinot turpinājumu nākamajām pārvada izbūves fāzēm,” uzsver Pilnsabiedrības “RK Link” vadošā partnera SIA “Hanza Construction Group” valdes loceklis Aleksejs Bakanovs.

Būvprojekts paredz izbūvēt 863,5 metrus garu pārvadu, kas savienos Rīgas brīvostas teritoriju Kundziņsalā un Tvaika ielu Sarkandaugavā. Jaunajam pārvadam būs būtiska nozīme kravas transporta novirzīšanā no pilsētas centra, veidojot apvedceļus (savienojums ar Daudersalas pārvadu, Austrumu maģistrāli, Dienvidu tiltu un Čakstes gatvi). Tostarp pārvada izbūve nozīmē arī sakārtotu vidi, kas veicinās cilvēku labsajūtu, pārvietojoties pa Kundziņsalu un Sarkandaugavas teritoriju.

“Projekts “Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu” ir neatņemama daļa no Rīgas ostas attīstības plāna, veidojot Kundziņsalu par mūsdienīgu ostas teritoriju ar digitalizētu, automatizētu, ostas klientu prasībām atbilstošu loģistikas infrastruktūru. To redzam arī kā vietu lieliem, starptautiskiem investīciju projektiem, piemēram, vēja tehnoloģiju un to komponenšu ražotņu izvietošanai. Jaunā pārvada izbūve dos iespēju celt ostas termināļu konkurētspēju un kravu apgrozījumu, vienlaikus mazinot ostas un kravas transporta radīto ietekmi uz vidi un pilsētas satiksmes infrastruktūru, kā arī stiprināt ostas industriālo teritoriju izaugsmi un palielināt jaunu investīciju piesaistes potenciālu Rīgas ostā,” jaunā Satiksmes pārvada nozīmi uzsver Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, piebilstot, ka, pateicoties iepriekšējos gados veiktajiem ieguldījumiem transporta un ostas infrastruktūras modernizēšanā, Kundziņsala šobrīd attīstās arī par aktīvu militārās mobilitātes centru.

Iepriekš jau ziņots, ka pašvaldība projektu realizē sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi. Pašvaldība īsteno satiksmes pārvada būvniecību un nodrošinās tā funkcionēšanu, izbūvējot Kundziņsalas satiksmes pārvadu, bet brīvosta kā sadarbības partneris izbūvē Kundziņsalas teritorijas daļu un savienojumu ar pārvadu līdz estakādēm uz un no pārvada.

Projekta realizācijas kopējās izmaksas veido 82,6 miljonus eiro. Valsts budžeta dotācija veido 23 miljonus eiro, bet valsts budžeta aizņēmums 59,6 miljonus eiro. Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondiem - KF finansējums ir 4,5 miljoni eiro (finansējuma saņēmējs Rīgas brīvostas pārvalde). 

 

 

Autors: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa

 

Citi jaunumi