Velo infrastruktūra / Velosatiksme Rīgā / Centrs - Berģi

Centrs - Berģi

Veloceļa karte pilnizmēra versijā (lejupielādēt)

Veloceļa karte drukāšanas versijā (lejupielādēt)

Veloceļa informācijas plakāts (lejupielādēt)
 

2010. gadā pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu tika pabeigti veloceļa "Centrs – Berģi" būvniecības darbi. Tas ir līdz šim nozīmīgākais lietišķās velosatiksmes infrastruktūras projekts Rīgā, jo veloceļa maršruts ved cauri blīvi apdzīvotai, funkcionāli un ekonomiski aktīvai pilsētas daļai un savieno vairākas nozīmīgas pilsētas apkaimes kā Rīgas vēsturisko centru, Teiku, Šmerli, Juglu un Berģus.

Veloceļš ir arī Eiropas nozīmes veloceļu tīkla maršruta “EuroVelo10” posms Rīgas pilsētas teritorijā.

Veloceļš dod iespēju izmantot velosipēdu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, jo tam blakus ir vairākas veselības, izglītības un kultūras iestādes, tirdzniecības centri, studentu viesnīcas, pakalpojumu un ražošanas iestādes, kā arī blīvi izvietotas dzīvojamās mājas. Arī atpūtas un sporta velobraukšanas cienītājiem veloceļš sniedz iespēju izmatot pilsētas zaļo zonu. Tā maršruts savieno Šmerļa mežu, Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Juglas un Ķīšezera apkārti, kā arī labiekārtotu peldvietu Bābelīša ezerā.

Veloceļa maršruts sākas Smilšu ielas un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra krustojumā un turpinās maršrutā – Bastejkalns – Reimersa iela – Esplanāde – Skolas iela – Bruņinieku iela – Krišjāņa Valdemāra iela – Zirņu iela – Senču iela – Brīvības iela – Brīvības gatve – Suitu iela līdz pilsētas administratīvajai robežai. Veloceļa kopējais trases garums ir 14 kilometri.

Citi jaunumi