Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Austrumu maģistrāles izbūve posmā no Gaujas ielas līdz Meža prospektam

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 2008. gadā tika pabeigta Austrumu maģistrāles būvniecība posmā no Gaujas ielas līdz Meža prospektam. Tādejādi ir izbūvēts jauns ielas posms ar četru joslu brauktuvi.

Pilnībā šī posma izbūve tika pabeigta līdz ar Viestura prospekta un Meža prospekta divu līmeņu satiksmes mezgla un Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas divu līmeņu satiksmes mezgla izbūvi. Tādejādi Austrumu maģistrāle savieno Dienvidu tiltu ar Viestura prospektu un veido Rīgas centra apbraucamo ceļu.

‍Austrumu maģistrāle uzņem galvenās pilsētas starprajonu transporta slodzes, tostarp kravu transporta plūsmu uz Rīgas brīvostu un izvada to uz ārējo ceļu tīklu. Tā ir būtiska Rīgas vēsturiskā centra ielu un 11. novembra krastmalas atslogošanai no kravu un vieglā autotransporta tranzīta.

‍Pabeidzot šo maģistrāli un savienojot to ar Ziemeļu koridoru, tiks izveidots loks, kas kravas automašīnu ceļu uz Rīgas Brīvostu padarīs raitāku un vairs nekavēs transportlīdzekļu kustību pilsētas centrā.

Citi jaunumi