Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķērsojums

2008. gadā pabeigta Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķērsojuma būvniecība. Būvniecība tika veikta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.

Iepriekš šajā vietā esošā viena līmeņa krustojuma caurlaides spējas bija praktiski izsmeltas. Īpaši iebraucot Rīgā no Vidzemes puses, veidojās lieli sastrēgumi, kam par iemeslu, galvenokārt, bija lielās transportlīdzekļu rindas, kas gaidīja, kamēr citi transportlīdzekļi veica kreiso pagriezienu no Brīvības gatves uz Juglas ielu. 

‍Tādejādi šis satiksmes mezgls tika izbūvēts divos līmeņos, lai transportlīdzekļu plūsma, kas brauc taisni pa Brīvības gatvi un kas veic kreiso pagriezienu uz Juglas ielu, viena otru nekavētu. Būvdarbu laikā ir izbūvēts satiksmes tunelis zem Brīvības gatves, paaugstināts Brīvības gatves līmenis. Ir izbūvēts pilnībā jauns Juglas ielas posms ar rotācijas apli pa jaunu trasi no Pāles ielas līdz Brīvības gatvei. Tostarp ir izbūvētas jaunas nobrauktuves un uzbrauktuves Brīvības gatvei.

‍Sabiedriskā transporta kustības uzlabošanai Brīvības gatvē ir izbūvēta arī papildus sabiedriskā transporta kabata no Silciema ielas līdz Juglas ielai ar sabiedriskā transporta pieturvietu. Tāpat ir izbūvēts veloceliņa posms Berģu virzienā, gājēju ietves un gājēju tuneļi brauktuvju šķērsošanai.

 

Citi jaunumi