Eiropas Savienība / Īstenotie ES fondu līdzfinansētie projekti / Krišjāņa Valdemāra ielas un Daugavgrīvas ielas satiksmes mezgla rekonstrukcija

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 2012. gadā Rīgā turpinās būvdarbi Daugavgrīvas ielas posmā no Krēslas ielas līdz Kalnciema ielai, tostarp Raņķa dambja posmā no Kalnciema ielas līdz Trijādības ielai. Šo būvobjektu iecerēts pabeigt 2013. gadā. 

Projekta mērķis ir paaugstināt satiksmes drošību, nodalot tranzīta satiksmes plūsmas no vietējās satiksmes plūsmām un izbūvējot infrastruktūru drošai gājēju satiksmei. 

Projekta gaitā tiek paplašināts Daugavgrīvas ielas posms, kur līdz šim tika organizēta transportlīdzekļu satiksme virzienā uz Imantu. Būvdarbu laikā blakus esošajai brauktuvei tiek izbūvēta jauna divu joslu brauktuve virzienam no Imantas. Savukārt patreizējā Daugavgrīvas iela, pa kuru satiksme tika organizēta virzienā no Imantas, būs atvēlēta tikai vietējas nozīmes satiksmei.

Projekta laikā piecās vietās tiek izbūvēti luksofori un vienā vietā luksofori tiek rekonstruēti, kas ļaus samazināt potenciālās konfliktsituācijas, kā arī sniegs gājējiem iespēju droši šķērsot ielu. Pieslēgumam ar Ķīpsalu izbūvē papildus tiltu pār Zunda kanālu kā jaunu pieslēgumu Daugavgrīvas ielai pie Ķīpsalas virzienā no Raņķa dambja uz Krišjāņa Valdemāra ielu.  

Projekts uzlabo satiksmes drošību Daugavgrīvas ielā gan privātajam, gan kravas transportam. Tāpat šis risinājums atvieglo sabiedriskā transporta kustību no Bolderājas.

Esošās sabiedriskā transporta pieturvietas tiek izbūvētas brauktuves paplašinājumos, tādējādi atvieglojot satiksmes plūsmu pa pamatbrauktuvi un paaugstinot satiksmes drošību.

Karte pilnizmēra versijā (lejupielādēt)

Karte drukāšanas versijā (lejupielādēt)

Citi jaunumi